Kredi Çıkmıyor Acil Para Nasıl Bulurum?

acil para lazım. Nasıl para bulabilirim ? Kredi veren bankalar hangileri. Kefilsiz evraksız kredi nasıl çekebilirim ? Acil para nasıl bulurum ?

Nakit ihtiyaçlarımıza yönelik ilk başvurduğumuz alan tabiî ki bankalardır. Yani banka kredi ürünleridir. Yerine göre kredi çekeriz, kredi kartından nakit avans kullandığımız da olur, hatta ek hesaplarımızdan nakit çözümleri de ararız. Ancak kredi notumuz yasal takip, icraya düşen kredi, idari takipte kredimiz olur ve hiç bir banka hizmetinden yararlanamayız. Bazen bu tutarlar yetmez ve daha yüksek tutarlarda nakit para arayışında da oluruz.

Ancak maalesef birçok tüketici kredi konusunda, o kadar da kolay kredi çekememektedir. Yapılan kredi başvuruları ret edilmekte ve nakit ihtiyacı giderilememektedir. Bankadan Kredi çıkmama sebeplerine baktığımızda, Kredi Notu düşük olması, kredi borçlarının düzenli ödese dahi kredi borcunun çok olması ve gelir dengesinin olmaması, yasal takibe giren kredi veya icra takibe düşmüş bir kredi yada kredi kartı nedeniyle kredi alamamaktadır.

Kredi Çıkmıyor Acil Para Nasıl Bulurum?

Ancak, bu durum nakit para arayışının önüne geçemez, hasıl olan bu nakit para ihtiyacının acil giderilmesi gerekir. Bu durumda olan tüketiciler çeşitli yollara ve arayışlara sürüklenmektedirler. Senetle para veren kişi, nakit para borç veren kuyumcu vb arayışlara girmektedirler. Tabi olarak bu arayışlar da kendi içerisinden riskler barındırmaktadır.

Senetle kredi alma veya taksitle borç para alma konusunda dikkatli olmakta yara var ve borç alışverişi yapılacak kişi yapılacak olan, senet, ipotek veya verilecek teminatlar konusunda acelesi olmamalı getirisi ve götürecekleri konusunda iyi düşünmek gerekir.

Yine bir senet veya bono imzalamak gerekiyorsa, şartlar iyine netleştirilmeli, borç para karşılığı imzalanacak senet tanzimi yapılırken dikkat edilmeli. Örneğin boş senet imzalamak gibi bir hataya düşülmemeli, belki o an acil para ihtiyacınızı giderebilirsiniz ancak sonrasından daha büyük bir açmaza ve telafisi mümkün olmayan bir hale düşebilirsiniz.

Size burada önerebileceğimiz bir yöntem ise size küçük meblağlarda olan tutarları temin etme konusunda yol göstermektir. Örnek olarak 2-4 Bin TL gibi paraları bulmak aslında kolay gibi Senetle beyaz eşya, telefon elektronik eşya satan büyük mağazalar vardır, oradan senetle ve taksitle alacağınız ürünleri satarak anlık nakit ihtiyacınızı gidermeniz mümkündür.

Yine cep telefonu operatörlerinden taahhütle telefon almak suretiyle nakite çevirmeniz mümkündür. Bu yöntemleri zaruret halinde yapmanız önemli, sonuçta buda borç hanenize yazılacak ve artı bir yük getirecektir size. Nakit para ihtiyacınızın aciliyetine göre buna sizin karar vermeniz gerekir.

Artilbigi

Merhabalar ben artilbilgi.net in sahibiyim. Sizler için en faydalı bilgileri bu site içerisinde barındırmak adına sürekli özgün içerik üreteceğim.Sizden tek istediğim bizi takip etmeniz ve abone olmanız.

Benzer Yazılar

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir